سازمان ملی مهاجرت ایران به دنبال حل مشکل عرضه شیر خشک برای مهاجرین است

شیر خشک

به دنبال کمبود شیر خشک در جمهوری اسلامی ایران و سهمیه‌بندی آن برای خانواده‌های ایرانی بر اساس کد ملی، و مشکلی که برای دسترسی مهاجرین به شیر خشک، به دلیل نداشتن کد ملی به وجود آمده، سازمان ملی مهاجرت از تلاش برای حل این مشکل در آینده نزدیک خبر داده است.

خبرگزاری اتحادنیوز، به دنبال سهمیه بندی شدن عرضه شیر خشک در ایران بر اساس کد ملی، برخی از خانواده مهاجرین که دارای نوزاد بوده و نیاز به خریداری شیر خشک داشتند، این مشکل را مطرح کردند که بدون داشتن کد ملی، نمی توانند برای نوزاد خود خریداری کنند.
با مطرح شدن این مشکل، روابط عمومی سازمان ملی مهاجرت در گفت‌وگو با خبرنگار آوا از برخی تلاش ها برای حل عرضه شیر خشک به مهاجرین در آینده نزدیک خبر داده و گفت که در این زمینه دیدارهایی با مسئولین وزارت بهداشت این کشور صورت گرفته است.
این در حالی است که از 20 میزان/ مهر به این سو عرضه شیر خشک در داروخانه های سراسر ایران بر اساس کد ملی تنظیم شده است. هدف از این اقدام، جلوگیری از قاچاق شیر خشک از ایران و خروج آن از زنجیره تأمین این ماده مهم غذایی برای نوزادان عنوان شده است.
پیش از این، دادگرنژاد، مدیرکل امور فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و داروی ایران در مورد ارائه شیر خشک به اتباع خارجی و افراد فاقد شناسنامه گفته است: برای اتباع خارجی و افراد فاقد شناسنامه نیز از معاونان غذا و داروی سراسر کشور خواسته‌ایم که با همکاری اداره ثبت استانی(ولایتی)، یک کد مجازی تهیه و به ما اعلام شود تا برای اتباع خارجی و افراد فاقد شناسنامه نیز سهمیه در نظر گرفته شود. در مجموع داروخانه‌ها موظفند هر کسی که مراجعه کرد، شیرخشک را با کد ملی تحویل دهند.
به گفته وی، در جهت تامین نیاز بازار به شیرخشک از دو مسیر تولید داخل و واردات و وفور این محصول در هفته‌های آتی اقدام شده است.
اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان