با آغوش باز از مهاجرین اخراج شده از پاکستان استقبال می کنیم

مهاجرین اخراج شده

رییس امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت بلخ می گوید که مردم و حکومت با آغوش باز از مهاجرین اخراج شده از پاکستان استقبال می کنند؛ وی همچنین می افزاید: «برای آن عده از هموطنان ما که از ظلم حکومت پاکستان متضرر شده اند و با کوچ اجباری به کشور بازگشت نموده اند، اطمینان می دهیم که همه افغانستانی ها در کنار آنان هستند.

خبرگزاری اتحادنیوز، مولوی اسدالله وفا، رییس امور مهاجرین و عودت کنندگان ولایت بلخ در پی اخراج اجباری مهاجرین افغانستانی از سوی حکومت پاکستان به رسانه ها گفت: ایجاد سهولت برای مهاجرین عودت کننده از پاکستان به کشور در دستور کار است و تلاش برای ارائه خدمات خوب به هموطنان عودت کننده از سوی امارت اسلامی اتخاذ شده است.

وی افزود: «برای آن عده از هموطنان مان که از ظلم و غلدوری حکومت پاکستان متضرر شدن و با کوچ اجباری به کشور بازگشت نمودند اطمینان میدهم همه افغانستانی ها در کنار آن ها ایستاده هستند و حمایت شان می کنند».

مولوی وفا اظهارداشت: هموطنان مهاجرمان در پاکستان با خاطر آسوده به کشور تشریف بیآورند ما با آغوش باز استقبال می کنیم و برای شان امکانات فراهم خواهیم کرد و هیچ نوع نگرانی و تشویش نداشته باشند.

وی ادامه داد: امنیت سراسری در کشور تامین شده از همین رو هموطنان مهاجر مان به منطقه و خانه پدری شام برگردند و حکومت برای اشتغال زایی این افراد پلان های را نیز روی دست دارد.

در همین حال شماری از شهروندان شهر مزارشریف می گویند: پاکستان کینه دیرینه‌اش را با اخراج بی رحمانه مهاجرین افغانستانی آشکار نمود و اکنون زمان آن رسیده که ملت افغانستان به خصوص حکومت آغوش پر مهر را برای مهاجرین داغ دیده باز کنند و سهولت های لازم را برای شان فراهم نمایند.

آنان افزودند فرا رسیدن فصل سرما نگرانی‌ها را در مورد بازگشت مهاجرین به کشور افزایش داده، از تمام نهاد های ملی و بین المللی می خواهم به فریاد مردم مظلوم برسند و از همه مهمتر حکومت اقدامات لازم را‌ روی دست بگیرد وگرنه فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

گفتنی است که اخراج اجباری و بی رویه مهاجرین افغانستانی توسط حکومت پاکستان از این کشور ضمن واکنش های جهانی و سازمان های بین المللی مدافعین حقوق بشر را در پی داشته و این عملکرد حکومت پاکستان انزجار‌ و نفرط شهروندان کشور را نیز به همراه داشته است.

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان