غزه و هشدار سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت نسبت به وضعیت فاجعه بار غزه در پی حملات اسرائیل هشدار داد.

احمد المنظری، مدیر دفتر

هشدار سازمان جهانی بهداشت در مورد وضعیت فاجعه‌بار نوار غزه

مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت از طریق شبکه اجتماعی “ایکس” نوشت: دسترسی به خدمات بهداشتی و حق زندگی شرافت‌مندانه  در غزه که تحت حملات اسرائیل قرار دارد، تقریبا غیرممکن است.

وی در ادامه نوشت: فلسطینیان غزه از اساسی‌ترین حقوق انسانی محروم هستند.

المنظری تاکید کرد: مردم غزه که قبل از آغاز این حملات با مشکلات جدی در دسترسی به خدمات بهداشتی مواجه بودند، اکنون نیز از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی که یکی از حقوق اساسی بشر است و ادامه زندگی شرافت‌مندانه محروم شده‌اند.
مدیر دفتر منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه در غزه یک بحران انسانی بی‌سابقه و وحشتناک بروز کرده و غیرنظامیان، پرسنل مامور خدمت در عرصه‌های بهداشتی و کمک‌های بشردوستانه و بیماران در معرض خطرات بزرگی قرار دارند تصریح کرد: منطقه درگیری اسرائیل ـ فلسطین با بزرگترین بحران انسانی در جهان رودررو است.
احمد المنظری  در ادامه به لزوم احترام به قوانین و حقوق بشر بین‌المللی که برای تفکیک انسان از سایر جانداران وضع شده‌اند، و پایان‌بخشی فوی به این فاجعه تاکید کرد.
در ادامه حملات اسرائیل از هفتم اکتبر بدین‌طرف به نوار غزه بیش از هشت هزار نفر که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، جان باخته و بیش از بیست هزار نفر نیز مجروح شده‌اند.

 

 

اخرین اخبار مربوط به افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید

منبع

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان