انتقاد مجدد طالبان از سکوت کشورهای اسلامی دربرابر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

حکومت افغانستان بار دیگر از سکوت کشورهای اسلامی در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و از جوانان خواست تا مسئولیت خود را در مقابل غزه انجام دهند.

حکومت افغانستان بار دیگر از سکوت کشورهای اسلامی در مقابل جنایت‌های رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و از جوانان خواست تا مسئولیت خود را در مقابل غزه انجام دهند.

«لطف الله خیرخواه»، معاون علمی وزارت تحصیلات عالی حکومت افغانستان در نشستی اظهار داشت: جامعه جهانی باید موضع خود را در برابر حملات رژیم اسرائیل به نوار غزه روشن کنند.

وی افزود: برخی کشورها به ویژه آمریکا به حملات رژیم اسرائیل در غزه وجاهت قانونی می‌دهند.

خیرخواه گفت: آمریکا در کنار رژیم اسرائیل ایستاده است و به طور مستقیم در جنگ غزه دخیل است. در حالی که کشورهای اسلامی هیچ موضعی نگرفته‌اند تا دستکم این جنگ متوقف شود.

«شاکرالله وحدت»، رئیس ارشاد و دعوت وزارت تحصیلات عالی حکومت افغانستان نیز اظهار داشت: اگر امروز کشورهای اسلامی به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس سر تعظیم فرود نمی‌آوردند، آمریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم صهیونیستی علیه مردم و کودکان مظلوم فلسطینی جنایت نمی‌کردند.

پیش از این نیز وزارت خارجه طالبان در بیانیه‌ای در واکنش به عملیات «طوفان الاقصی» تصریح کرده بود: بروز چنین حوادث ناشی از پایمال نمودن حق ملت مظلوم فلسطین توسط صهیونیست‌های اسرائیلی و توهین و بی احترامی مکرر به اماکن مقدسه مسلمانان است.

بیانیه تأکید کرده بود: افغانستان هر نوع دفاع و مقاومت مردم فلسطین برای آزادی سرزمین و مقدسات خویش را حق مشروع آنها می‌داند.

 

 

 

 

اخرین اخبار در مورد افغانستان و بین الملل را در سایت خبری اتحادنیوز دنبال کنید

منبع

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان