مرز رفح بسته شد؛ بی‌نتیجه بودن تلاش‌های سازمان ملل برای ورود سوخت به غزه

مرز رفح بسته شد؛ بی‌نتیجه بودن تلاش‌های سازمان ملل برای ورود سوخت به غزه
در حالی که علی رغم درخواست سازمان ملل، بیش از ۱۰۰ کامیون در گذرگاه مرزی رفح به صف ایستاده اند، اما بعد از ورود ۲۰ کامیون مرز بسته شد، اگر سوخت و تجهیزات پزشکی وارد غزه نشود، بیمارستان‌ها به گورستان تبدیل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری اتحادنیوز و به نقل از صدای افغان؛ «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت غزه هشدار داد که اگر سوخت و تجهیزات پزشکی وارد غزه نشود، بیمارستان‌ها به گورستان تبدیل می‌شود.

در پانزدهمین روز جنگ غزه، مسئولان مصری، گذرگاه رفح را برای چندین ساعت پس از ورود تنها 20 کامیون حامل کمکهای انسانی برای مردم نوار غزه بار دیگر بستند.

در همین حال، منابع وابسته به سازمان ملل در حالی از بی نتیجه بودن رایزنی با صهیونیستها سخن گفت که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: بیشتر قربانیان حملات اشغالگران را کودکان و زنان و سالخوردگان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، لین هاستینگز هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در فلسطین اعلام کرد که کمک‌ها به غزه باید با آتش بس همراه باشد.

وی افزود: ورود سوخت به غزه برای راه انداختن بیمارستانها و مراکز حیاتی، ضروری است.

هاستینگز از رایزنی‌ها با مسئولان صهیونیست برای اجازه دادن ورود سوخت به غزه سخن گفت که تاکنون نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان