جمهوری اسلامی ایران: اسرائیل باید به عنوان « هویتی تروریستی » در جهان شناخته و محاکمه شود

ایران: اسرائیل باید به عنوان « هویتی تروریستی » در جهان شناخته و محاکمه شود

سخنگوی وزارت خارجه ایران علیه اسرائیل در پیامی نوشت: اعلام و شناسایی بین‌المللی اسرائیل به عنوان “هویتی تروریستی” و پیگرد و محاکمه جنایتکاران جنگی اسرائیل مطالبه همه انسانهای آزاده، منصف و عدالتخواه جهان است.

به گزارش خبرگزاری اتحادنیوز، ناصر کنعانی در ادامه این پیام در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: بعد از حمله فاجعه‌آمیز به شفاخانه المعمدانی⁩، برخی مساجد، مدارس و کلیسای ارتدکس یونانی در ⁧غزه⁩، رژیم صهیونیستی بیمارستان های دیگری در غزه را تهدید به حمله کرده است!

‏این جنایات هولناک به معنای عبور رژیم صهیونیستی از مرز جنون و یک رسوایی اخلاقی بزرگ و شرم‌آور برای آن دسته از دولت‌هایی است که اکنون نیز همانند گذشته بطور بی قید و شرط در کنار رژیم صهیونیستی قرار دارند و در عین حال هر روز به دیگران درس ⁧ حقوق بشر⁩ می‌دهند.

‏اشغالگری، تجاوز، جنگ، جنایت، ترور، نسل‌کشی⁩، کودک‌کُشی، حمله به مساجد، کلیسا، بیمارستانها، آمبولانس‌ها و خودروهای امدادی، مدارس، منازل و مجتمع‌های مسکونی، اردوگاه‌های پناهندگان، خبرنگاران و … همگی جرائمی هستند که در جهان امروز بطور یکجا در خصوص یک رژیم جعلی و هویتی تروریستی به نام “اسرائیل” با ۷۵ سال جنایت بدون توقف مصداق پیدا می‌کند!
‏و این روزها در قاب ⁧غزه⁩ ارتکاب تمامی جنایات یادشده بطور همزمان و روزمره در مقابل دیدگان بهت زده جهانیان قرار دارد.

‏اکنون اعلام و شناسایی بین‌المللی رژیم صهیونیستی به عنوان “هویتی تروریستی” و پیگرد و محاکمه جنایتکاران جنگی صهیونیست مطالبه همه انسانهای آزاده، منصف و عدالتخواه جهان است.

 

این درحالی است که اسرائیل در روزهای اخیر در غزه حملات هوایی گسترده‌ای را آغاز کرده است و بسیاری از خانه‌ها، مناطق مسکونی را با خاک یکسان نموده است.

کودکان، زنان و غیرنظامیان زیادی در این حملات بی رحمانه جان خود را از دست داده‌اند و جامعه جهانی و کشورهای عضور شورای امنیت سازمان ملل متحد سکوت اختیار کرده‌اند و عده‌ای از کشورها صرفا با مجکوم کردن این حملات، واکنش جدی در دستور کار خود قرار نداده‌اند.

لازم به ذکر است که غزه در محاصره کامل به سر می‌برد و هیچ همایت بشر دوستانه بدون اجازه آمریکا و اسرائیل صورت نمی‌پذیرد.

 

منبع: سایت ایسنا

رسانه مارا در تلگرام دنبال کنید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان