بلیت اتوبوس اربعین چقدر گران شد؟ خدمات‌رسانی ۶۳۰۰ اتوبوس در اربعین ۱۴۰۲

بلیت اتوبوس اربعین چقدر گران شد؟ خدمات‌رسانی ۶۳۰۰ اتوبوس در اربعین ۱۴۰۲

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری با اعلام این‌که ۶۳۰۰ اتوبوس در کشور فعال است میزان دقیق افزایش قیمت بلیت در ایام اربعین ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

داریوش باقرجوان در گفت‌وگو با خبرنگار اتحاد نیوز در خصوص وضعیت ناوگان اتوبوسرانی در ایام اربعین 1402 اظهار کرد: در کشور تعداد 15 هزار اتوبوس دارای کارت هوشمند داریم.

وی با بیان ” این تعداد ثابت است” ادامه داد: با توجه به این‌که نمی‌توانیم خودروهای جدید را به ناوگان اتوبوس کشور اضافه کنیم به دلیل افزایش سن ناوگان، اتوبوس‌های موجود توان پیمایش مسیرهای متوسط و بلند را ندارند.

وی افزود: بر این اساس در زمان حاضر 6300 اتوبوس عملیاتی در کشور داریم که البته برای خدمات‌رسانی به مردم کافی نیستند.

مدیرکل حمل‌ونقل مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تاکید بر این‌که سعی کرده‌ایم از تمام ظرفیت‌ها برای ارتقا خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی استفاده کنیم، اضافه کرد: در این راستا نیز از ظرفیت مینی‌بوس و سواری کرایه‌ها برای مسیرهای کوتاه و متوسط بهره می‌بریم.

باقرجوان با یادآوری این‌که از ظرفیت دستگاه‌ها، ارگان‌های دولتی، کارخانجات و معادن نیز برای بکارگیری اتوبوس‌های در اختیار استفاده خواهیم کرد، گفت: از سوی دیگر با توجه به رشد تقاضا برای سفر در ایام تابستان، باید این موضوع را نیز مدیریت کنیم.

وی با اشاره به این‌که تلاش کرده‌ایم مشکلات را به حداقل برسانیم، اظهار کرد: پیش‌فروش بلیت اتوبوس تهران-مهران آغاز شده و امکان خرید بلیت برگشت این مسیر فراهم شده. از این رو از مردم می‌خواهیم برای سفر عتبات عالیات برنامه‌ریزی کنند.

وی درباره قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین و میزان افزایش آن افزود: بر اساس تصمیم اتخاذ شده 29 درصد به نرخ کرایه‌های اربعین سال گذشته اضافه می شود تا بتوانیم با این کار بخشی از هزینه‌های مالکان اتوبوس را جبران کنیم، گرچه هزینه‌های این بخش بسیار بالا رفته است.

اخبار بیشتر

شبکه های مجازی:

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان