وزارت مهاجرین افغانستان: نهادهای خارجی کمک‌ها را حیف و میل می‌کنند

وزارت مهاجرین افغانستان: نهادهای خارجی کمک‌ها را حیف و میل می‌کنند

به گزارش اتحاد نیوز، «خلیل الرحمان حقانی» وزیر امور مهاجرین حکومت افغانستان در دیدار با «دانیل اندریس» معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل و هماهنگ کننده کمک‌های بشردوستانه اظهارداشت نهادهای کمک کننده تنها 20 درصد کمک‌ها را به مردم توزیع می‌کنند.

وی افزود دستکم 80 درصد کمک‌های بین‌المللی به مردم افغانستان حیف و میل می‌شود.

بر اساس بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت مهاجرین حکومت افغانستان، در این دیدار درباره مشکلات و وضعیت پناهجویان افغان، ایجاد هماهنگی میان ادارات مربوطه در افغانستان و سازمان ملل، جستجوی راه حل برای مشکلات موجود گفتگو شده است.

حقانی ضمن قدردانی از سازمان ملل تاکید کرد ادامه همکاری‌های سازمان ملل سبب کاهش مشکلات افغانستان خواهد شد.

وزیر مهاجرین حکومت افغانستان ابراز امیدواری کرد که کمک‌های بین‌المللی به مردم و نیازمندان افغانستان ادامه و افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد در کشورهای دیگر، پناهجویان افغان با مشکلات زیادی روبرو هستند و امیدواریم که مطابق به اصول و قوانین با آنان برخورد صورت گیرد.

وزیر مهاجرین حکومت افغانستان تاکید کرد باید نشست چهار جانبه‌ای برگزار شود تا بر اساس آن مشکلات پناهجویان افغان نیز بررسی و اقدامات لازم انجام شود.

حقانی افزود: راه گفتگو باز است، آرزوی ما از جامعه بین الملل این است که با هم در ارائه خدمت و کمک‌های بشردوستانه هماهنگی و همکاری مشترک داشته باشیم.

معاون نماینده دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان نیز اظهارداشت ما نیز با محدودیت روبرو هستیم اما کوشش می‌کنیم تا راه حلی پیدا شود. ما بر ادامه شفافیت و همکاری در عرصه خدمات تاکید داریم.

اخبار بیشتر

شبکه های مجازی:

لوگوی انستاگرام
لوگوی تلگرام

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان