نماینده امریکا به ادامه گفتگوها با مقامات امارت اسلامی تاکید کرد

تام ویست، نماینده خاص امریکا برای افغانستان در توییتی ناوقت روز سه شنبه خود گفت که نشست‌های دو روزه با نمایندگان بلند رتبه امارت اسلامی در دوحه دربارۀ منافع مهم در افغانستان را به پایان رسانده است.
 
وی افزوده است که در این نشست‌ها دربارۀ وضعیت اقتصادی افغانستان ، حقوق بشر، نیازمندی‌های بشری ، تعهدات امنیتی ، همه شمولیت ومسائل مربوط به مبارزه علیه مواد مخدر بحث وگفتگو شد.
 
درنشست دو روزه میان نمایندگان امریکا و امارت اسلامی در قطر که ناوقت روز دوشنبه به پایان رسید ، تام ویست و رینا امیری نماینده خاص امریکا در امور زنان ، دختران و حقوق بشر افغانستان هیئت امریکایی را رهبری می‌کردند.
 
از جانب امارت اسلامی، امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه امارت اسلامی در راس یک هیئت دراین گفتگوها سهم داشت.
 
از سوی هم وزارت خارجه امارت اسلامی با نشر اعلامیه‌ای اعلام کرد که در این دیدارها، ایجاد اعتماد بین دو طرف، برداشتن گام های عملی در این راه، حذف لیست سیاه و تحریم‌ها، آزادسازی سپرده‌های بانکی افغانستان، حفظ ثبات اقتصادی افغانستان، مبارزه با مواد مخدر و حقوق بشر مورد بحث قرار گرفت.
 
امارت اسلامی بار دیگر تاکید کرد که ایجاد اعتماد در مورد برداشته شدن لیست‌های سیاه و باز شدن ذخایر بانکی مهم است تا افغان ها بتوانند اقتصاد خود را بدون کمک‌های خارجی ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان