توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره محکومین اقتصادی دانه‌درشت/ زنجانی و هدایتی در زندان

مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضاییه امروز سه‌شنبه 27 تیر ماه در نشست خبری با نمایندگان رسانه‌ها در تشریح آخرین وضعیت برخی از معروف‌ترین محکومین جرایم اقتصادی اظهار کرد: محمد امامی فرزند احمد به‌اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی، به تحمل 20 سال حبس و پرداخت جزای نقدی به میزان حدود 7 هزار و 251 میلیارد و 741 میلیون و 660 هزار ریال و نیز رد مال و انفصال از خدمت محکوم شده است. بخشی از رد مال انجام شده است و وی در زمان حاضر در زندان است.

وی افزود: حسین هدایتی فرزند علی‌اکبر در مورخ 8 خرداد 1397 با عنوان اتهامی اخلال در نظام اقتصادی و نیز خیانت در امانت بازداشت شد. در 30 مهر 1401 به حبس تعزیری و شلاق تعزیری و رد مال به‌میزان 480 میلیارد تومان و انفصال محکوم شد. پایان حبس وی در سال 1408 است و هم‌اکنون در ندامتگاه تهران بزرگ به‌سر می‌برد. حسین هدایتی در زمانی که از مرخصی قانونی استفاده می‌کرد، در جهت رد دیون خود حدود 242 میلیارد را نقد پرداخت کرده است که معادل تقریباً نیمی از رد مال است و در خصوص باقی آن، اموال مکفی توقیف، معرفی و در حال پیگیری مقدمات اجرایی است.

ستایشی ادامه داد: بابک زنجانی به‌اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی به اعدام و رد مال محکوم شده و از بدو بازداشت در زندان است. اقدامات برای رد مال در حال انجام است و وی حتی از یک روز مرخصی استفاده نکرده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: حسین فریدون در تاریخ 24 مهر 1398 به‌جرم اخذ رشوه، وارد زندان شد. وی به تحمل پنج سال حبس و 155 میلیارد ریال جریمه و انفصال محکوم شده است اما با توجه به بیماری و بر اساس قانون با تشخیص پزشک در 22 تیر 1402 به مرکز درمانی خارج از زندان اعزام شد و در زمان حاضر، بستری است.

وی افزود: عباس ایرانی به‌همراه هشت نفر از کارکنان گمرک به‌اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی یا قاچاق عمده محکومیت حاصل کرده است. حکم صادرشده در مرحله فرایند ابلاغ است که جزییات آن بعد از ابلاغ اعلام می‌شد.

سخنگوی قوه قضاییه اظهار کرد: سید هادی رضوی به‌اتهام همکاری در اخلال در نظام اقتصادی به 20 سال حبس و رد مال به‌مبلغ 72 میلیارد تومان محکوم شد که 14 مرداد 1397 به زندان رفته است؛ او درخواست اعاده دادرسی داده است که دیوان‌عالی با آن موافقت کرده است و طبق قانون اجرای حکم متوقف شده استو پرونده در حال بررسی در شعبه هم‌عرض است. رضوی الآن آزاد است و منتظر رأی شعبه هم‌عرض هستیم.

اخبار بیشتر: etehadnews

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان