مجاهد: اگر متأثر از آمریکا بودیم تاکنون به رسمیت شناخته می‌شدیم

«ذبیح‌الله مجاهد»، سخنگوی طالبان در واکنش به انتقاد از روابط با آمریکا تأکید کرد: طالبان در تصمیم‌هایش مستقل است و این به معنای آزادی است، نه غلامی؛ طالبان اگر غلام می‌بود، به رسمیت شناخته می‌شد.

ذبیح‌الله مجاهد در توئیتی با اذعان به اینکه اظهارات جو بایدن، پایبندی طالبان به تعهدات اعلام شده را ثابت می‌سازد، نوشت: این بردگان و غلامان جو بایدن بودند که نقش پیش‌قراول (پرچم داری) نیروهای مسلح آمریکا را داشتند.

وی خطاب به مقامات نظام سابق افغانستان افزود: «پیش از این هزاران سرباز آمریکایی در کشورت می‌گشتند، و ‌تو به ازای غلامی از آنها امتیازات دلاری می‌گرفتی، در مقابل آن، بیست سال تمام خانه‌های علیه برادران مسلمانت جاسوسی کردی، به خانه‌های آنها یورش بردی و آنها را هدف بمباران قرار دادی و بر آنها ظلم کردی. امروز کشورت در تمام تصمیمات خود مستقل است، این به معنای آزادی است؛ نه غلامی».

سخنگوی طالبان ادامه داد: اگر امارت اسلامی غلام آمریکا بود، تحت تحریم‌های ظالمانه قرار نداشت، به رسمیت پذیرفته می‌شد و در برابر پیشرفت آن موانع ایجاد نمی‌گردید. ‏غلامی و آزادی با هم تفاوت بسیار زیاد دارند.

مجاهد خطاب به مقامات پیشین این کشور گفت: ای غلامان فراری آمریکا! از اظهار حقایق سوء استفاده نکنید، بلکه از کارنامه‌های ننگین گذشته خود خجالت بکشید و از هموطنان خود معذرت و پوزش بخواهید.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان