فرانسه همچنان غرق در آتش خشم و اعتراض/ تظاهرات در «لیون، استراسبورگ و مون پلیه» و تهدیدهای دولت ماکرون

موج اعتراضات به اقدام پلیس فرانسه در کشتن یک نوجوان هفده ساله همچنان در حال گسترش است و رسانه ها از اعتراضات و رویارویی میان معترضان و نیروهای امنیتی در شهر لیون خبر دادند. نیروهای پلیس از گاز اشک آور برای سرکوب معترضان استفاده می کند.

برخورد نیروهای پلیس فرانسه با معترضان در مرکز پاریس

خبرنگار المیادین  از برخورد نیروهای پلیس با معترضان در میدان کونکورد در مرکز پاریس خبر داده است.

وزارت کشور فرانسه هم اعلام کرده است که 45 هزار نیروی پلیس در تمام شهرها برای مقابله با آنچه اقدامات خشونت آمیز قابل پیش بینی خواند، مستقر شده اند.

ادعای وزارت خارجه فرانسه درباره اعتراضات این کشور

وزارت خارجه فرانسه در واکنش به موضع کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در قبال اعتراضات در این کشور مدعی شد هرگونه اتهام به نیروهای امنیتی فرانسه مبنی بر نژادپرستی و تبعیض نژادی قابل توجیه نیست.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه فرانسه ادعا کرد فرانسه و دستگاههای امنیتی آن با قاطعیت با هرگونه نژادپرستی و تبعیض نژادی مبارزه می‌کنند.

اعلام مقررات منع آمد و شب در «مون پلیه»/ بازداشت 33 معترض در «استراسبورگ»/ تهدید وزیر کشور فرانسه علیه معترضان

شهرداری مون پلیه فرانسه هم از اعمال مقررات منع آمد و شد شبانه از ساعت 21 به وقت محلی تا 6 صبح خبر داد.

مسئولان شهر استراسبورگ فرانسه هم از بازداشت 33 نفر خبر داده و ادعا کرده این  افراد به سبب اقدامات خرابکارانه در این شهر بازداشت شده‌اند.

وزیر کشور فرانسه با اشاره به استقرار 45 هزار نیروی پلیس برای سرکوب اعتراضات اعلام کرد حالت فوق العاده تنها وسیله برای اعمال قانون نیست.

وی تهدید کرد که دولت و دستگاههای امنیتی شامگاه جمعه به ابزارهای فوق العاده برای برقراری امنیت در خیابانها متوسل خواهند شد.

پلیس فرانسه اعلام کرد عملیات امنیتی در حال حاضر برای تخلیه میدان کونکورد پاریس از وجود معترضان در حال انجام است.

خبرنگار المیادین در پاریس در خبر دیگری اعلام کرد مقامات فرانسوی فعالیت اتوبوسرانی را از ساعت 9 شب در پاریس ممنوع اعلام کرده‌اند.

همزمان با گسترش اعتراضات در فرانسه؛ غارت فروشگاه‌ها و مراکز تجاری ادامه دارد

ویدئویی از فرانسه منتشر شده که غارت فروشگاه‌ها و مراکز تجاری در این کشور همزمان با موج روز به گسترش اعتراضات به اقدام پلیس در کشتن یک نوجوان هفده ساله را نشان می‌دهد

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان