گفتگوی وزرای خارجه ایران و آذربایجان در خصوص مناسبات سیاسی، اقتصادی و کنسولی

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و جیحون بایرام‌اف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص مناسبات سیاسی، اقتصادی و کنسولی مورد اهتمام طرفین به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات مهم جاری منطقه‌ای و بین‌المللی، بر اهمیت رایزنی و مشورت مستمر  و نزدیک طرفین تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بگونه‌ای است که می‌توانند مسائل و مشکلات موجود در  روابط را به صورت دو جانبه حل و فصل نموده و آن را به مسیر صحیح خود هدایت نمایند.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این گفتگوی تلفنی با تقدیر از تلاش‌های سازنده وزیر امور خارجه در حل و فصل تنش‌ها، گفتگوی امروز ( یکشنبه) را مثبت ارزیابی کرده و با تاکید بر ارتباط مستقیم طرفین در حوزه‌های مختلف، نسبت به توسعه بیش از پیش مناسبات و حل و فصل برخی مسائل باقیمانده در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد. 

در این تماس طرفین درخصوص سایر موضوعات مورد علاقه فیمابین، از جمله پروژه کریدور شمال – جنوب، برنامه آتی همکاری دو کشور در قالب سازمان های منطقه ای و بین المللی از جمله سازمان اکو و جنبش عدم تعهد گفتگو و تبادل نظر کردند.

بیشتر بخوانید

رویدادهای مهم جهان